KONST / Litografier / Färglitografi 13061024
nr 1306 1024
Albin Amelin
(1902-1975), Sverige
Färglitografi, Oramat löst blad, , Porjusfallet. Signerad, numrerad 125/310, bladets mått: 65x77 ca
Albin Amelin, född 1902 i Chicago, Illinois, död 1975, svensk målare.
Utrop:
500 kr
Såld:
200 kr
måndag 10 februari 2020
kl 19:18:24
100 kr
150 kr
Albin Amelin
Läs mer om Albin Amelin